Dezmat si indecenta la Gay Pride Bucharest

Am fost ieri la parada gay, Bucharest Pride. Am fost avertizata, stiu! Cei care tot mi-au comentat aici pe blog si pe la articolele sharuite pe Facebook mi-au spus ca o sa fie nasol. Eu m-am incapatanat si m-am dus totusi. Nu-mi mai ramane decat sa le dau dreptate. Stiu, stiu, e prea tarziu. Ce mi-a fost dat sa vad m-a socat atat de tare incat o sa-mi ia o viata intreaga sa-mi revin!

Dezmat si indecenta la Gay Pride

Am strans dovezi! Dovezi multe ale dezmatului, ale indecentei, al comportamentului ANORMAL. Asa ceva trebuie oprit! Coalitia pentru familie a avut dreptate intotdeauna. Am fost prea oarba si prea surda sa aud si sa vad ca tot ce ei “predica”. Pozele spun mai mult decat o mie de cuvinte, asa ca va las sa trageti singuri concluziile. Va avertizez insa! Imaginile de mai jos va pot afecta emotional!

Dezmat si indecenta la Gay Pride 1

Dezmat si indecenta la Gay Pride 2

Va rog doar sa priviti o secunda ORGIA din spatele meu! Stiu, stiu, e greu de privit! Dar m-am sacrificat pentru ca voi sa vedeti in sfarsit adevarul! Nu va lasati manipulati! Sigur altii o sa va arate imagini care vor ascunde aceste atrocitati!

Dezmat si indecenta la Gay Pride 3

Ce sa va mai zic? Multi au avut steaguri si pancarde cu mesaje extrem de agresive. Uite cateva exemple:

Dezmat si indecenta la Gay Pride 4

Dezmat si indecenta la Gay Pride 5

Agresivitate, dezmat, ura, indecenta, toate nenorocirile pamantului le-am vazut intr-o singura dupa-amiaza!

Dezmat si indecenta la Gay Pride 6

Dezmat si indecenta la Gay Pride 7

Mai puteti? Stiu, stiu! E foarte greu de privit.

Dezmat si indecenta la Gay Pride 8

Pe Facebook si in media o sa va spuna ca au fost cam 2500 de participanti. Nu va lasati pacaliti. Mai multi de 50 nu au fost.

Dezmat si indecenta la Gay Pride 9

O sa va rog sa ma intelegeti daca nu-mi mai pot gasi cuvintele. Nu-mi mai ramane sa va spun decat ca pozele alea mai naspa sunt facute de mine cu telefonul, iar pozele alea profi sunt facute de Mihai Chersin.

 

65 Comments on Dezmat si indecenta la Gay Pride Bucharest

  1. Kath
    June 26, 2016 at 11:00 am (1 year ago)

    Nu vad imagini socante. Minte in alta parte cu articole de sa nu spun cum!

    Reply
    • Laura Belecciu
      June 26, 2016 at 11:22 am (1 year ago)

      Ma asteptam, dar parca nu voiam sa cred ca vor fi oameni care nu inteleg ironia. :)))

      Reply
      • Manu
        June 26, 2016 at 12:36 pm (1 year ago)

        Hi,hi,hi

        Reply
      • viorel
        June 26, 2016 at 1:33 pm (1 year ago)

        Super tare articolul ^_^ la fel se intampla si cu ateii astia nenorociti,care omoara fara resentimente, care sunt pedofili si care nu au pic de sentimente pentru animale,natura si oameni 😀

        Reply
      • MR SMITH
        June 26, 2016 at 2:58 pm (1 year ago)

        Hahahahaha!!! Bravo Laura thumbs up for ya.

        Reply
      • papp andrea
        June 26, 2016 at 3:31 pm (1 year ago)

        Ma gandeam eu ca esti iromica :))))):eu m am prins! Sime f tare 😉

        Reply
        • Laura Belecciu
          June 26, 2016 at 3:35 pm (1 year ago)

          E prea evidenta ironia…si totusi unii…

          Reply
      • Iulian H
        June 26, 2016 at 4:22 pm (1 year ago)

        Subestimezi prostia! mare greșeală :)))

        Reply
      • Carmen
        June 30, 2016 at 12:40 pm (1 year ago)

        :)))))))))

        Reply
    • Ignatiu Ralea
      June 26, 2016 at 12:44 pm (1 year ago)

      Doamna Kath, vă avertizez că ați fost victima unei operații clandestine. Cineva v-a extirpat glanda sarcasmului și ați pierdut pentru totdeauna simțul umorului.

      Reply
    • Oly
      June 26, 2016 at 12:47 pm (1 year ago)

      Kath, sa nu cumva sa citesti vreodata Times New Roman, ca o sa te ingrozesti. Numai minciuni si acolo, ca si in articolul asta. Pana cand vom fi manipulati cu astfel de sfidari crase ale principiilor deontologice ale jurnalismului? Ntz ntz ntz…(Laura, nu-ti face sperante, ca ea sunt multi, si voteaza).

      Reply
      • Carol
        June 27, 2016 at 7:35 am (1 year ago)

        Super tare

        Reply
    • Colombo
      June 26, 2016 at 1:06 pm (1 year ago)

      Nu ai inteles nimic. Dute si pune mana pe o carte, nu mai sta pe boxe in cluburi. Romania are nevoie de tine!

      Reply
    • stf
      June 26, 2016 at 2:34 pm (1 year ago)

      Someone missed her irony pill..La naiba fato, intreg articolul e o ironie.Jee’

      Reply
  2. Paul
    June 26, 2016 at 12:01 pm (1 year ago)

    Doamne, Laura, mai socant mi se pare comentariul de mai sus…Nu-mi vine sa cred ca e pe bune…Ahahahahahahahhaahhaahahhaha !!! Realky ??? Sigur nu glumesti, Kath ? Gizas, am crezut ca nu se mai fabrica de mult capete patrate si minti inguste in care ironia fina nu isi gaseste intelesul. Permite-mi , Laura, sa ma mai tavalesc inca o data de ras. Ahahahahahha! You made mai day, Kath, cu comentariul tau de Kakath.

    Reply
    • Laura Belecciu
      June 26, 2016 at 3:27 pm (1 year ago)

      Si eu m-am ras un pic…

      Reply
  3. Georgia
    June 26, 2016 at 12:40 pm (1 year ago)

    Frumos,doamna!Am comentat si pe facebook.Intr-adevar,asa cum scria intr-un slogan: dragostea mai presus de stigma.Oameni normali,decenti…Poate asa intelegem si noi…

    Reply
  4. Me
    June 26, 2016 at 12:55 pm (1 year ago)

    Nici nu stiu cum ai putut rezista. Si eu am fost, si parca voiam sa plec din cauza atmosferei pacifiste si pline de dragoste. Nu prea suntem obisnuiti si cu lucruri pozitive, nu?

    Felicitari pentru articol ♥

    Reply
    • Laura Belecciu
      June 26, 2016 at 3:25 pm (1 year ago)

      Exact! :)))) A fost greu! Multumesc! <3

      Reply
  5. Inorogul Invizibil Roz
    June 26, 2016 at 1:15 pm (1 year ago)

    Si eu care credeam ca v-ati adunat pentru a protesta impotriva autoritatilor britanice care au luat cu japca copiii unei familii din Romania si dati (absolut insolit ?!?) unui cuplu de homosexuali barbati (e necesara mentiunea avand in vedere etimologia termenului)! Sau poate militati pentru redeschiderea centrului Pasteur (desi e cam departe Giulestiul)!Dar e bine si asta cu drepturi egale; de parca nu respirati acelasi aer, beti aceeasi apa, sau sunteti recompensati aidoma cu noi, astia “normalii”! Poate daca v-ar fi pasat mai mult de drepturile concetatenilor vostri, (asa cum va pasa de crima pasionala care a condus la carnagiul din Orlando) care sunt in mod constant si neintrerupt incalcate de catre scumpa noastra ignoranta, si ceilalti v-ar fi acordat circumstante atenuante, chiar daca ei nu ar intelege de ce asa!?! Dar voi, nu…drepturi…drepturi… Stii, incep sa ma simt din ce in ce mai discriminat ca rezident al heterowhatever; ca si cand drepturile mele s-ar diminua de la parada la parada! Cat despre acel copil care apare in poze, sunt convins ca le va reprosa parintilor lipsa de echitate (si nu de egalitate) prin omisiune, dorindu-si sa fi fost informat si intrebat daca isi doreste cu adevarat participarea la parada. Manipularea prin uzitarea unor cuvinte atat de imbietoare ca dragoste e mai otravitoare decat dragostea de Dumnezeu ca pretext pentru terorism; ultima duce la pierderi de vieti omenesti, cealalta, la pierderi de suflete! Batalia nu e pentru drepturi; acestea sunt si sunt din belsug…batalia e pentru copiii si ale lor suflete!

    Reply
    • Laura Belecciu
      June 26, 2016 at 3:34 pm (1 year ago)

      Ce te faci? Ca nu sunt gay. Sunt cam cat se poate de hetero sexual vorbind. Dar vorbesc aceeasi limba cu acesti oameni. Metaforic vorbind. Sunt fratii si surorile mele, sunt oameni minunati alaturi de care voi pasi intotdeauna cu mandrie. Ii voi sustine de fiecare data cand vor avea nevoie. Ca sa-ti raspund la prima parte din comentariul tau, sa stii ca alaturi de acesti oameni m-am “trezit” de multe ori in actiuni umanitare sau in numele frumosului. Cat despre toti copiii care au fost ieri prezenti…sunt crescuti intru frumos. Au fost si copii care intelegeau exact ce se intampla acolo, erau veseli si iubitori si mai presus de atat nimeni nu i-a obligat sa fie acolo.

      Reply
      • Inorogul Invizibil Roz
        June 26, 2016 at 6:45 pm (1 year ago)

        Putin cam defensiva atitudinea ta legata de orientare; e primul lucru pe care ai vrut sa-l clarifici, ca un fel de autoconfirmare a standardelor unei societati, de altfel inglodita in dogma si prejudecata. Am pretentia ca aceeasi oameni de la parada sa paseasca in strada si pentru drepturile familiei de romani din Marea Britanie cu copii de ”imprumut” pentru acel cuplu de homosexuali! Sper sa nu lase un simplu Brexit sa-i faca sa se dezica de nevoile fratilor lor hetero! Am sa-ti las un link cu o sora de-ale tale; sa-mi spui cat de mandra te vei simti citind despre, sa-i zicem estomparea granitelor dintre sexe si anihilarea legilor atractiei ca neocosmogonie, sau ceva in genul…https://saccsiv.wordpress.com/2016/06/01/pe-fata-activista-evreica-lesbiana-masha-gessen-legalizam-casatoria-intre-homosexuali-ca-sa-distrugem-familia/ LECTURA PLACUTA!

        Reply
        • Laura Belecciu
          June 26, 2016 at 10:04 pm (1 year ago)

          Ei hai. Nu mai stii cum sa o dai si ai ajuns la concluzia ca sunt defensiva. Am punctat ca sunt straigh ca sa ma intelegi mai bine si pentru a evidentia ca nu trebuie sa fiu gay ca sa-i sustin si sa ma alatur lor in aceasta “lupta” pentru egalitate in drepturi. Cat despre familia din marea Britanie, cat si celelalte familii ca si cea din Norvegia nu am de spus decat un singur lucru. M-am saturat sa vad familii care isi maltreateaza copiii ca apoi sa fie nedumeriti ca ii ia statul. Nu mai vreau sa aud. Cat despre linkuri de pe site-uri sau bloguri dubioase, te rog, mai usor.

          Reply
          • Inorogul Invizibil Roz
            June 27, 2016 at 9:25 am (1 year ago)

            Ca sa te inteleg mai bine? Ar fi „cu totul si cu totul” hilar, daca nu ar fi trist. Trist ca o faptura asa sublima ca tine, care vorbeste pe limbile tuturor orientarilor, ar putea presupune ca mesajul meu e incomprehensibil doar pentru ca e contrar micii majoritati. Eu voi presupune ca nu ai copii si nici familie intemeiata traditional (adica familia demonizata si impovaratoare de constiinte, cu tata mama si celelalte); voi presupune ca nu ai luat cunostinta de faptul ca acceptiunile unor termeni precum „violenta, familie, homosexualitate, servicii sociale, Dumnezeu” difera de la stat la stat, de la cultura la cultura, de la emisfera la emisfera; voi presupune, fara a face imprudenta mestecarii unor clisee obosite si obositoare, ca nu ai experimentat ruperea din sanul familiei (exceptie facand moartea) brusc si iremediabil; atat de multe presupuneri incat ai crede ca sunt un bigot incuiat si introvertit care tine cu tot dinadinsul sa aiba ultimul cuvant… Dar trebuie s-o spun…ma inspaimanta glacialitatea cu care incuviintezi decizii atat de impersonale si inumane fara a cunoaste detaliile intime. Nadajduiesc, insa, ca vei incuviinta si decizia sistemului din Romania, ca o cruciata a lucrului bine facut, de a nu permite privarea unui orfan de caldura unei familii formate din femeie si barbat (observi cum, pentru ca sunt generos, las de la mine legalizarea relatiilor homosexuale, pentru ca statul e laic prin definitie, iar de Biserica nici nu se pune problema). As vrea, totusi, mai multa pertinenta din partea ta, cu respect la sursele unor stiri, chiar daca operezi tot cu presupuneri, chiar daca ele provin de pe site-uri nu la fel de serioase, transparente si „trustworthy”, cum e al tau. Da search pe Masha Gessen si informeaza-te; nu crede tot ce citesti, dar nici nu desconsidera parafrazele, doar pentru ca ai trait atat de mult timp printre homosexuali. Ochii mintii sunt mai largi decat ochii fizici!

      • Dorin Ioniță
        June 26, 2016 at 11:07 pm (1 year ago)

        Nu pot fi de acord cu tot ce zici, Laura! Sunt convins că printre gay sunt mulți oameni minunați, dar, ca în orice grup ales după orice criteriu dorești, sunt oameni buni, oameni de condiție medie și oameni mai puțin buni. Nu cred că vrei să ne convingi că toate acțiunile umanitare care se desfășoară sau, hai să zicem,la care ai participat, sunt organizate de către comunitățile gay. TOȚI membrii acesteia sunt oameni sensibili, fără vicii, cu înclinații artistice și buni samariteni. Sunt convins că „te-ai trezit” și la acțiuni high class la care nu era prezent nici un gay, sau nu a fost deschis un subiect de discuție care să atragă atenția asupra acestui lucru și să te facă să te minunezi mai târziu. Așa cum am zis, au printre ei și membri de condiție joasă și nu trebuie să omitem voit acest lucru, doar pentru a convinge opinia publică să-i accepte. Hai să mergem la esența problemei lor, (căci putem vorbi de o problemă) și să-i convingem pe cei mai puțin toleranți că nu trebuie să-i punem la zid pentru asta, e ceva ce li se întâmplă în afara puterii lor de alegere. Cât despre copii, aici problema e mult mai delicată! În mare parte subscriu părerii Inorogului Invizibil Roz. Cred că membrii comunității gay ar trebui să accepte ei înșiși că ceea ce li se întâmplă este nenatural, împotriva firii, că am dispărea ca specie dacă toți am fi așa! Să lase copiii să se dezvolte normal, iar dacă este cazul, aceștia să identifice singuri dacă au și ei această problemă, atunci când vor ajunge adulți.

        Reply
        • Laura Belecciu
          June 27, 2016 at 6:39 am (1 year ago)

          Avand in vedere ca sunt oameni ca toti oamenii bineinteles ca exista si persoane gay care nu sunt neaparat un exemplu. Este total irelevant. Cat despre ultima parte a comentariului tau…cum adica sa lase copiii sa se dezvolte normal?! Da ce crezi ca le fac gayii copiilor? :))))))

          Reply
          • Dorin Ioniță
            June 27, 2016 at 7:18 am (1 year ago)

            Nu consider irelevantă observația, atât timp cât în TOATE prezentările lor se vorbește numai despre medici, avocați, filozofi, poeți, artiști etc. Nu spune nimeni că, de fapt, densitatea cea mai mare a fenomenului este în… penitenciare! Dar așa e, pe de altă parte, avem în penitenciare și medici și artiști și poeți și chiar miniștri…
            Cât despre prezența copiilor la o paradă gay, aceasta ți se pare un episod obligatoriu în educația unui copil? Să îi induci constant ideea de anormalitate prezentată ca fiind normalitate, crezi că este un lucru bun? Și cum ai spus tu, sunt oameni ca toți ceilalți (mă rog…), adică pot fi printre ei și mai puțini buni, care nu s-ar pricepe să le explice corect ce se întâmplă, ba chiar i-ar putea încuraja către un astfel de comportament, influențându-le negativ dezvoltarea ca oameni normali.

        • Dinu
          June 27, 2016 at 8:14 am (1 year ago)

          Dar de ce, tovarase, consideri ca e impotriva firii? Ia zi-mi, cine a stabilit aceasta “fire”? Nu-mi zice ca noua primarita a Capitalei, ca nu te cred :)). Mai usor cu legile stabilite de nenea ala barbos de care tot amintiti cu totii. Cred ca impotriva firii ar putea fi si ideea ca exista o naluca in cer, care ne priveste si ne muta ca pe piesele de sah. Fiecare isi baga penisul in gaura in care considera de cuviinta. Nu cred ca tu n-ai incercat vreodata sa i-o bagi in partea dinapoi sotiei / prietenei. Amice, ai cam fi “impotriva firii”. Si tu si altii de tagma ta aveti aceleasi idei, cum ca homosexualii sau lesbienele n-ar trebui sa adopte copii, ca homosexualii musai il vor penetra in dos pe copilul pe care-l adopta, etc. Presupun, ca la fel ca si cele 3 milioane de creiere spalate, ai prefera ca un copil sa stea la o casa de copii, sa stea intr-o familie in care certurile sunt la ordinea zilei, “eu te-am facut, eu te omor” e cuvantul de ordine, dar, nu-i asa, nu e pe mana pedofililor alora de homosexuali.

          Reply
          • Dorin Ioniță
            June 27, 2016 at 9:26 am (1 year ago)

            Nu știu de ce, dar îmi dai senzația că ești mult sub nivelul acestei discuții. Sunt convins că vei găsi același subiect pe alte bloguri, mai apropiate de nivelul tău de inteligență. Eu chiar cred în tine! Încearcă și o să găsești, până la urmă, persoanele care chiar se pleacă în fața supremației tale intelectuale! Hai, că poți! Mult succes!

          • Dinu
            June 27, 2016 at 9:39 am (1 year ago)

            :))) “Noi suntem mai destepti, ce stiti voi”. Acelasi argument, lipsit de substanta, ca al majoritatii habotnicilor si spalatilor pe creier. Nu mi-e strain, din pacate e intalnit la tot pasul. Avea Caragiale o vorba care ti / vi se potriveste: “Amice, esti idiot”.

          • Dorin Ionita
            June 27, 2016 at 3:23 pm (1 year ago)

            Cum zici tu, Dinu Simainustiucum! Desi acum chiar imi doresc ca parintii tai sa fi fost la fel de open mind ca tine si sa am parte de discutie cu altcineva. Argumentul cu creierele spalate doar tu il folosesti de cand ai intervenit in discutie, numai pentru faptul ca gandim diferit un subiect si, spre deosebire de tine, ma pot exprima civilizat. Asta e

  6. UnOmSanatos
    June 26, 2016 at 2:13 pm (1 year ago)

    Voua va trebuie zeama de cutit ma nene!!! Sunteti bolnavi!!! Au zis-o doctorii ca ce aveti voi e boala grea si singura voastra sansa e ceanura!!!

    Reply
    • Un Om (la fel de sanatos ca si tine)
      June 26, 2016 at 4:09 pm (1 year ago)

      Cianura* nu are un gust bun, deci multumim, dar nu. Poate suntem blonavi, dar de aia trebuie sa ne facem niste analize ca sa confirmam, multumim!
      Dar hai sa iti explic ceva: cum tu esti hetero (prototipul Domnului) asa suntem si noi. Doar ca noi nu va uram pentru ca va comportati ca niste animale (nu toate persoanele str8).
      Ceea ce iti trebuie tie este e prescriptie de la doctorii aia. Incearca o mica doza de toleranta si ceva care sa iti deschida mintea incuiata.(also…pana si Cutia Pandorei a fost deschisa mai usor decat gandivea unora)
      Laura, multumim pentru sustinere. Avem nevoie de mai multi oameni ca si tine.

      Reply
      • Laura Belecciu
        June 26, 2016 at 4:37 pm (1 year ago)

        Cu drag. Oricand. Cat despre nenea de mai sus, hai sa nu ne batem capul cu explicatii, caci nu va intelege nimic. 🙂

        Reply
  7. Andrei
    June 26, 2016 at 4:39 pm (1 year ago)

    Un articol genial! 🙂

    Reply
  8. Andrei
    June 26, 2016 at 4:42 pm (1 year ago)

    Aaaa! Si inca ceva: nu uitati ca toate pers LGBT s-au nascut din persoane hetero! Deci… Cine-i de vina? Cine le da nastere? :))))

    Reply
  9. AltOmSanatos
    June 26, 2016 at 7:04 pm (1 year ago)

    Nu inteleg de ce pe unii ii deranjeaza ceva ce nu ii priveste, ceva ce nu ii afecteaza cu absolut nimic. Nu inteleg de ce ii intereaza cu cine alege cineva sa stea, pe cine “alege”cineva sa iubeasca( de parca ei isi aleg sa fie hetero si isi aleg pe cine iubesc) si nu inteleg cu ce ii afecteaza daca un barbat se culca cu un barbat.si spun ca ii afecteaza pentru ca altfel nu pot sa pricep de ce urla in gura mare ca or sa arda in iad :))) Pe bune? Si pe de asupra mai urla si ca Dzeu nu accepta asa ceva de parca s-ar face o medie intre oameni “buni”si “oameni rai” si toti am primi aceeasi pedeapsa in functie de cat ne-a iesit media :))) Va e frica sa nu vedeti doi barbati sarutandu-se pe strada, de parca ati vazut vreodata. Eu sincer am vazut doar femei sarutandu-se cu alte femei si alea erau hetero, si o faceau pentru rating la tv. Va garantez ca v-ati intalnit cu numerosi gay in metrou, tramvai, teatru, club restaurant etc etc si nu v-ati dat seama ca e gay pentru si gay sunt oameni “normali” atata timp cat nu stiti ca e gay. Ca fac o parada pe an in care isi cer drepturile? asa si? Care e problema voastra? Va iau mancarea de la gura? NU va mai primiti banii? Va lasa fara acoperis deasupra capului, ce va fac? Da, vor drepturile pe care ar trebui sa le aiba orice om. Nu vor sa se casatoreasca la biserica, nu au nevoie ca un preot in goana dupa bani “sa-i uneasca in fata lui Dzeu” Vor sa aibe dreptul de recunoastere ca ruda de gradul 1 in cazul in care unul din ei doamne fereste are un accident sau se imbolnaveste si ajunge la spital.Vor ca atunci cand imbatranesc impreuna si unul din ei moare sa-i ramana totul celuilalt, nu sa vina sa mosteneasca cineva care nu a ridicat un pai in casa aia, sau poate vor sa faca o “prima casa”impreuna.Cu ce va afecteaza? Dzeu a lasat liberul arbitru, nu? Cine va da dreptul de a judeca si opune dorintelor unui om care pana la urma va este strain? Pana si dreptul de a-ti schimba religia este recunoscut :))) Sunteti tristi, aveti prejudecati, ati fost invatati sa blamati, judecati condamnati si nu de catre Dzeu ci de catre oamenii care v-au inconjurat inca din pruncie. Si citati din biblie numai cand e in interesul vostru si o tineti langa cu Sodoma si Gomora si bag in foc ca majoritatea nici nu a citit biblia :))) Vreau sa vad si eu copy paste din biblie exact unde se vorbeste de homosexuali, dar sa se spuna exact, nu sa luati din context ce va convine :))) A si da, aveti grija, ca , vorba lui Andrei, gay i sunt nascuti de heterosexuali si nu stiti cum va da Dzeu un copil gay. Ce ati face atunci? L-ati tara prin spitale sa se vindece?:)))sau l-ati renega? sau L-ati “educa” sa nu fie gay si atunci ori s-ar sinucide, ori nu ar vrea sa mai stie de voi vreodata. Si o intrebare de baraj : Cand ati ales sa fiti “normali”?

    Reply
    • Laura Belecciu
      June 26, 2016 at 10:11 pm (1 year ago)

      🙂 Foarte bine punctat.

      Reply
    • Dinu
      June 27, 2016 at 8:17 am (1 year ago)

      Q.e.d.

      Reply
    • Inorogul Invizibil Roz
      June 27, 2016 at 9:53 am (1 year ago)

      Salut! Epistola I catre Romani a Sf. Ap. Pavel, capitolul 1, versetele 21 pana la sfarsit (daca vrei il poti citi pe tot):

      21. Pentru ca, CUNOSCÂND pe Dumnezeu, nu L-au slavit ca pe Dumnezeu, nici nu I-au multumit, ci s-au ratacit in gandurile lor si inima lor cea nesocotita s-a intunecat.
      22. Zicand ca sunt intelepti, au ajuns nebuni.
      23. Si au schimbat slava lui Dumnezeu Celui nestricacios cu asemanarea chipului omului celui stricacios si al pasarilor si al celor cu patru picioare si al taratoarelor.
      24. De aceea Dumnezeu i-a dat necuratiei, dupa POFTELE INIMILOR lor, ca sa-si pangareasca trupurile lor intre ei,
      25. CA UNII CARE AU SCHIMBAT ADEVARUL lui Dumnezeu in minciuna si s-au inchinat si au slujit fapturii, in locul Facatorului, Care este binecuvantat in veci, amin!
      26. Pentru aceea, Dumnezeu i-a dat unor patimi de ocara, caci si FEMEILE LOR AU SCHIMBAT FIREASCA RANDUIALA CU CEA IMPOTRIVA FIRII;
      27. ASEMENEA SI BARBATII LASÂND RÂNDUIALA CEA DUPĂ FIRE A PĂRȚII FEMEIEȘTI, s-au aprins in pofta lor UNII PENTRU ALȚII, BĂRBAȚI CU BĂRBAȚI, savarsind rusinea si luand cu ei rasplata cuvenita ratacirii lor.
      28. Si precum n-au incercat sa aiba pe Dumnezeu in cunostinta, asa si Dumnezeu i-a lasat la mintea lor fara judecata, sa faca cele ce nu se cuvine.
      29. Plini fiind de toata nedreptatea, de desfranare, de viclenie, de lacomie, de rautate; plini de pizma, de ucidere, de cearta, de inselaciune, de purtari rele, barfitori,
      30. Graitori de rau, uratori de Dumnezeu, ocaratori, semeti, trufasi, laudarosi, nascocitori de rele, NESUPUȘI PĂRINȚILOR,
      31. Neintelepti, calcatori de cuvant, FĂRĂ DRAGOSTE, FĂRĂ MILĂ;
      32. Acestia, DESI AU CUNOSCUT DREAPTA ORÂNDUIRE A LUI DUMNEZEU, ca cei ce fac unele ca acestea sunt vrednici de moarte, nu numai ca fac ei acestea, ci le si incuviinteaza celor care le fac.

      Nu eu le spun; au fost rostite prin 60-70 d. H. Iar prin moarte se refera la moartea sufleteasca, sau moartea vesnica (asta ca sa nu crezi ca crestinii au un plan secret de exterminare in masa a homosexualilor). Nu e invitatie la ura in masa si nici deosebire prin superioritate duhovniceasca a priori, deoarece fapta e cea care ne deosebeste sau ne aseamana! Nu ma astept sa intelegi, de vreme ce aceste cuvinte nu va sunt adresate voua, sau doar voua (observi cum e o categorie mult mai larga), ci celor care au dor de mantuire! Si de vreme ce nu vom ajunge niciodata la nici un consens cu privire la sensul existentei si scopul final al acesteia, cel mai bine ar fi sa ne evitam!
      P.S. mi-am permis sa introduc majuscule in textul paulin, acolo unde am considerat necesar.

      Reply
      • AltOmSanatos
        June 28, 2016 at 11:38 am (1 year ago)

        . Si precum n-au incercat sa aiba pe Dumnezeu in cunostinta, asa si Dumnezeu i-a lasat la mintea lor fara judecata, sa faca cele ce nu se cuvine. — daca dumnezeul TAU i-a lasat in pace… crestini buni ce sunteti, voi de ce nu faceti la fel? 🙂

        29. Plini fiind de toata nedreptatea, de desfranare, de viclenie, de lacomie, de rautate; plini de pizma, de ucidere, de cearta, de inselaciune, de purtari rele, barfitori,
        30. Graitori de rau, uratori de Dumnezeu, ocaratori, semeti, trufasi, laudarosi, nascocitori de rele, NESUPUȘI PĂRINȚILOR,
        31. Neintelepti, calcatori de cuvant, FĂRĂ DRAGOSTE, FĂRĂ MILĂ;

        de ce de aici sunt aratati cu degetul doar Homosexualii ??? prietene, gatantez ca te incadrezi in cel putin 3 categorii 🙂 deci, suntem cam egali, nu, intram in aceeasi oala 🙂

        Reply
        • AltOmSanatos
          June 28, 2016 at 11:39 am (1 year ago)

          garantez *

          Reply
          • Inorogul Invizibil Roz
            June 28, 2016 at 12:48 pm (1 year ago)

            Jason D. Hill, profesor de filosofie la Universitatea De Paul din Chicago, homosexual de renume:
            „Legile heteronormalitatii sunt la fel de invariabile ca legile naturii. Homosexualitatea este exclusivă. Generic vorbind, incapabila de a produce strategii evolutive din care sa derive moralitatea. Nu este exagerat să se afirme că mulți progresiștii gay albi au declarat război „persoanelor heterosexuale albe și majoritatii heteronormativelor.” Cufundati în propriile lor ideologii rasiale si etnice, se desfăta într-o mizerabila și somnolenta înșelăciune, CARE LE PERMITE SĂ EVITE SĂ SE AUTOEXAMINEZE, inainte de a aduce altor persoane acuzatia de bigotism. Gradul de vinovăție heterosexuala care devine rapid o realitate în politica de identitate sexuală a Statelor Unite ale Americii acordă homosexualilor o STIMĂ DE SINE RECOMPENSATORIE, care se exprimă ca Putere gay. Dar această putere în mod paradoxal, o face tot mai greu să fie autentic gay in America de azi. Conferă un fals sentiment de invulnerabilitate, in care isi ascund, majoritatea homosexualilor, anxietățile lor sexuale, de inferioritate, de rușine sexuală și, în ciuda tendinței de creștere spre o mai mare toleranță sexuală, de diminuare sexuala, care este o diminuare in mod reflexiv negata de catre mai mulți homosexuali, care insa, din motive subintelese psihologic, se tem sa nu ajunga victime.”
            Daca asta te face sa te simti mai bine, atunci da…sunt cel putin 3 categorii in care ma incadrez, asa cum ilustreaza textul care, dupa cum am mai zis, nu face referire doar la homosexuali. Si inca mai suntem egali; asta pentru ca daca ati obtine casatorie legala si adoptie de copii, ati deveni mai egali decat restul!

  10. zuschauer
    June 26, 2016 at 9:15 pm (1 year ago)

    Fuarte byne leay zeees LAORA. Amy plake moolt eronya azta fina a tah

    Reply
    • Laura Belecciu
      June 26, 2016 at 10:08 pm (1 year ago)

      as vrea sa inteleg de ce ai scris asa :)))))

      Reply
      • zuschauer
        June 27, 2016 at 6:55 am (1 year ago)

        Noo m pot aptzyne satz rekitesk tuata smekerya pentroo k askoondre atatya soobtylytatzy. Ejty rafynata mya prefe. Gro bizu

        Reply
  11. Carol
    June 27, 2016 at 7:43 am (1 year ago)

    Nu îmi vine sa cred ca ai rezistat sa faci poze, și nu ai făcut o poza, te vedeam chiar eu cum nu te mai dezlipeai de aparat… Săracul aparat. Dacă gândea aparatul, sigur își dădea seama ca am depășit cele 50 de persoane, nu de alta,dar abia a reușit și aparatul sa mai stea în mana ta… Păcat de tine… ești prea neînțeleasa de lumea asta rea și dezmatata…

    Reply
  12. Marius
    June 27, 2016 at 7:49 am (1 year ago)

    http://bible.com/192/rom.1.26-32.vdcc Din pricina aceasta, Dumnezeu i-a lăsat în voia unor patimi scârboase; căci femeile lor au schimbat întrebuințarea firească a lor în una care este împotriva firii; tot astfel, și bărbații au părăsit întrebuințarea firească a femeii, s-au aprins în poftele lor unii pentru alții, au săvârșit parte bărbătească cu parte bărbătească lucruri scârboase și au primit în ei înșiși plata cuvenită pentru rătăcirea lor. Fiindcă n-au căutat să păstreze pe Dumnezeu în cunoștința lor, Dumnezeu i-a lăsat în voia minții lor blestemate, ca să facă lucruri neîngăduite. Astfel, au ajuns plini de orice fel de nelegiuire, de curvie, de viclenie, de lăcomie, de răutate; plini de pizmă, de ucidere, de ceartă, de înșelăciune, de porniri răutăcioase; sunt șoptitori, bârfitori, urâtori de Dumnezeu, obraznici, trufași, lăudăroși, născocitori de rele, neascultători de părinți, fără pricepere, călcători de cuvânt, fără dragoste firească, neînduplecați, fără milă. Și, măcar că știu hotărârea lui Dumnezeu, că cei ce fac asemenea lucruri sunt vrednici de moarte, totuși, ei nu numai că le fac, dar și găsesc de buni pe cei ce le fac.

    Reply
    • un Om
      June 27, 2016 at 8:50 am (1 year ago)

      Daca e “neingaduit” de ce se intampla? Si mi ceva. Arata-mi “orice fel de nelegiuire, de curvie, de viclenie, de lăcomie, de răutate; plini de pizmă, de ucidere, de ceartă, de înșelăciune, de porniri răutăcioase; sunt șoptitori, bârfitori, urâtori de Dumnezeu, obraznici, trufași, lăudăroși, născocitori de rele, neascultători de părinți, fără pricepere, călcători de cuvânt, fără dragoste firească, neînduplecați, fără milă.” toate astea in pozele de mai sus. Si nu e numai o poza, sa zici ca nu ai de unde alege. Te invit.

      Reply
    • Laura Belecciu
      June 27, 2016 at 9:03 am (1 year ago)

      Mariu, de unde le scoti? Insiruirea aia de cuvinte o gasesc mai degraba la oameni ca tine.

      Reply
  13. raluca
    June 27, 2016 at 8:39 am (1 year ago)

    SUNT LITERALMENTE SOCATA!
    Atata dezmat si debandada, bebecule,….de neconceput!

    Reply
  14. Horia
    June 27, 2016 at 9:26 pm (1 year ago)

    So, and the POINT is (if any)? Ca homosexualii sunt si ei oameni, ca unii (i-ai ratat pe “drag queens”, duduie, dar nimeni nu-i perfect) arata ca heterosexualii? Si ce-i cu asta? E un argument la fel de destept ca ala ca Himmler iubea animalele si Hitler era vegetarian. Zau, ce e cu tampenia asta? Pentru ca arata banal, orice aberatie ar zice au dreptate, sau cum? Zau, erai mult mai castigata daca postai pozele si atat si retineai “perlele” de intelepciune pentru neuronii lu’ matale.

    Reply
  15. jonny
    June 28, 2016 at 7:59 pm (1 year ago)

    Copil cu stegulet in mana, care nici macar nu are varsta intelegerii acestui fenomen, pus sa marsaluiasca alaturi de adulti. Desigur, cand parintii traiesc doar in sfera materialului, acest lucru poate fi perfect normal…

    Reply
  16. cricricri